klasa 6
MATEMATYKA
Zdalne nauczanie matematyki przenosimy od środy, 25 marca, do dziennika Librus Synergia. Kolejnych lekcji szukamy w module zadania domowe po zalogowaniu się na konto ucznia.
A tutaj znajdziecie lekcje zamieszczane dotychczas na naszej szkolnej stronie www:matematyka_6-16.03.pdf matematyka_6-17.03.pdf matematyka_6-19.03.pdf matematyka_6-20.03.pdf
matematyka_6-23.03.pdf matematyka_6-24.03.pdf
Jeśli chcecie czegoś więcej polecam stronę https://szaloneliczby.pl/ i zakładkę dla klasy szóstej.
Tomasz Dymek
Język polski 24.03.2020 r.
Drodzy Szóstoklasiści!
Proszę, abyście wykonali w zeszycie pisemnie ćwiczenia: 1,2,3 i 4 ze strony 214 Waszego podręcznika.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Język polski 23.03.2020 r.
Drodzy Szóstoklasiści!
Ponieważ od jutra będziemy kontynuować omawianie lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, proponuję, abyście przeczytali bardzo uważnie fragment lektury zamieszczony w podręczniku na stronach 211 – 213.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
PONIEDZIAŁEK 23.03.2020
23.03.2020_informatyka_kl.VI.pdf
Język polski 20.03.2020 r.
Drodzy Uczniowie!
Na piątek proponuję spotkanie z ekranizacjami lektur. Do wyboru macie na przykład:
- TVP Kultura - godz. 16:15 Lektura na ekranie – „Mały Książę” ,
- https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909 - „Quo vadis”, „Syzyfowe prace”, „Bajki robotów”,
- https://ninateka.pl/film/zemsta-lidia-zamkow - „Zemsta”.
Miłego oglądania!
Anna Owczarczyk
Język polski 19.03.2020 r.
Drodzy Szóstoklasiści!
Dziś (19.03.20 r.) zajmiecie się powtórzeniem wiadomości o wypowiedzeniach. Temat: Co już wiemy o wypowiedzeniach? Otwórzcie podręcznik na stronie 227. Przeczytajcie uważnie obydwa przypomnienia wiadomości i wykonajcie w zeszycie ćwiczenia: 1,2,4. Następnie zróbcie ćwiczenia: 1, 2 i 3 ze stron 49-50 zeszytu ćwiczeń.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Język angielski 20.03.2020
Proszę nauczyć się zwrotów dotyczących gatunków filmowych.Jak wiecie, w zeszycie ćwiczeń jest kod dostępu do zadań online. Proszę zalogować się i robić ćwiczenia z rozdziału 6, które dotyczą czasownika modalnego must, mustn't oraz przymiotników i przysłówków.
19.03.2020 język angielski
Wysyłam Wam plik , na którym są prace pisemne. Wzorując się na nich, będziemy doskonalić umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych. Prosze zrobić Writing Worksheet 4. Steps_Plus_dla_klasy_VI_Writing_worksheets(1).pdf
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne
Ćwiczenie interaktywne dla dzieci uczęszczających na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne ale nie tylko, pozostali uczniowie, również mogą skorzystać. W tym tygodniu przypomnijcie sobie część mowy – rzeczownik i rozwiążcie quiz Znajdź rzeczownik, który znajdziecie pod linkiem:
https://wordwall.net/pl/resource/462947/polski/znajd%C5%BA-rzeczownik.
MUZYKA
Temat:Fryderyk Chopin na emigracji-utrwalenie materiału.
Podręcznij str.90.
Wykonaj ćwiczenie 1 str.91, 2 str.94.
Język polski 18.03.2020 r.
Drodzy Szóstoklasiści!
Dzisiejszy dzień (18.03.20 r.) również przeznaczymy na powtórzenie wiadomości z ortografii. Temat: Powtórka z ortografii.
Otwórzcie stronę https://www.ortograf.pl/dyktanda i powtórzcie wiadomości o pisowni wyrazów z i, ii i ji ; nie, oraz wielką i małą literą (zakładka: Zasady pisowni). Potem wykonajcie następujące dyktanda:
- Księżyc i jeszcze dalej (wielka i mała litera)
- Kilka informacji o pracy policji (z i, ii i ji)
- Niespodziewany gość (z nie)
- Co lub kto może ukryć się w szafie? (wszystkie zasady)
Powtarzajcie, aż uda się je Wam wykonać poprawnie.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Geografia
Zapraszam do nauczania zdalnego.
18.03 W załączniku znajdują się zadania do wykonania.Rolnictwo_Danii_i_Wegier.docx
Elżbieta Kwiatkowska
Wychowanie fizyczne
Zachęcam was do skorzystania ze strony "Wychowanie fizyczne w domu"znajdziecie tam fajne ćwiczenia i zabawy do samodzielnego wykonania w domu.Powodzenia https://wordwall.net/pl resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu%c4%87wiczenia.
Plastyka
Proszę o wykonanie 3 świątecznych kartek z dostępnych w domu materiałów bez wpisywania życzeń.Kartki mogą być wykonane w dowolnej technice ze szczególnym zwróceniem uwagi na staranność.Kartki należy zachować do oceny.
Język polski 17.03.2020 r.
Drodzy Szóstoklasiści!
Dziękuję Oliwii, Oli, Mai, Wiktorii, Kacprowi Kowalowi i Kacprowi Marchewce, Mikołajowi, Martynie, Zuzi i Patrykowi za odrobienie pracy domowej. Mam nadzieję, że pozostali uczniowie są zdrowi i wezmą udział w kolejnych zdalnych lekcjach języka polskiego.
Oliwia zapytała mnie, czy powinniście zapisywać tematy lekcji w zeszycie. Wydaje mi się to dobrym pomysłem, a więc pora otworzyć zeszyty do języka polskiego i zapisać poniedziałkowy temat lekcji: Ciekawe muzea.
Dziś (17.03.20 r.) pora na powtórzenie wiadomości z ortografii. Temat: Powtórka z ortografii.
Otwórzcie stronę https://www.ortograf.pl/dyktanda i powtórzcie wiadomości o pisowni wyrazów z ó-u, rz-ż, ch-h (zakładka: Zasady pisowni). Potem wykonajcie następujące dyktanda:
- Nauczka w górach (z ó i u)
- Muchy na wahadle (z ch i h)
- Książka i przygoda (z rz i ż).
Wyrazy, w których popełniliście błędy, przepiszcie (oczywiście poprawnie) do zeszytu. Warto to zrobić kilkakrotnie. Dyktanda można powtarzać do skutku - aż wykonacie je bezbłędnie. Czekam na wiadomości, za którym razem udało się Wam wykonać je bezbłędnie.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Technika (17.03)
Wymiarowanie rysunków technicznych, wejdź na podany linki http://teresin.hekko.pl/Technik/rys_tech/wymiar.html i przypomnij sobie poznane zasady.
Iwona Dymek
Biologia, 17.03.2020r.
Witam, proszę zapoznajcie sie z materiałem o płazach z podręcznika str. 93-96. W zeszycie ćwiczeń rozwiążcie ćwiczenia ze strony 77 i 78. Pod niżej zamieszczonym linkiem znajdziecie ciekawe informacje, ilustracje i filmy.
https://epodreczniki.pl/a/plazy---zwierzeta-wodno-ladowe/DbCyM1Yn
Spróbujcie jeszcze rozwiązać ten quiz.
https://wordwall.net/pl/resource/904792/biologia/p%c5%82azy
Ćwiczenia o rybach i ich znaczeniu dokończymy później.
Biologia, wtorek, 24.03.20202r.
Witam, zaciekawił Was temat o płazach? Myślę ,że na pewno niektórych tak. Przypomnijcie sobie jaki rozwój przechodzą i jak ich rozwój przebiega , na czym polega oddychanie, jaka jest ich budowa, w jaki sposób przystosowały się środowiska wodno-lądowego.
Umiecie juz odpowiedzieć na te pytania? To proszę wykonajcie ćwiczenia ze strony 79. Ćwiczenie/ DOŚWIADCZENIE/ ze strony 80. Odpowiedzi na zadania dotyczące doświadczenia prześlijcie mi proszę przez dziennik elektroniczny. Na odpowiedzi czekam do następnego poniedziałku. Na zakończenie ciekawa strona, ktora pomoże Wam utrwalić wiadomości przez gry i filmiki.
/https://klikankowo.jimdofree.com/edukacja-spo%C5%82eczna-przyrodnicza/zwierz%C4%99ta/%C5%BCaby/
Pozdrawiam
Historia
Zadania do samodzielnej pracy
- Powtórz i utrwal wiadomości z lekcji: Monarchia absolutna we Francji.
- Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń ze stron: 62 – 63.
- Przygotuj ustną odpowiedź na pytania z podręcznika: Sprawdź się - strona 126 oraz na pytania do tekstu źródłowego ze strony 124, do mapki ze strony 125 i do ilustracji ze strony 12
- Dla uczniów zainteresowanych poszerzeniem wiadomości z tego tematu odsyłam na karty e-podręcznika. Wystarczy otworzyć hiperłącze klikając na podany niżej link.
https://epodreczniki.pl/a/krol-slonce/DQtl23FIW
Znajdziecie tam wiele bardzo ciekawych informacji, map, ilustracji oraz pytań, które wzbogacą i pomogą utrwalić wiadomości.
- Wpisz do zeszytu temat: Monarchia parlamentarna w Anglii ze strony 127 podręcznika oraz zagadnienia: 1. Konflikt króla z parlamentem, 2. Wojna domowa i stracenie króla, 3. Republika angielska, 4. Monarchia parlamentarna.
- Przygotuj ustną odpowiedź na pytania z podręcznika: Sprawdź się s. 131 oraz na pytania do tekstu źródłowego ze strony 128 i do mapki ze strony 129. Przeczytaj uważnie notkę o współczesnej monarchii brytyjskiej (na końcu lekcji s. 131) i zastanów się nad odpowiedzią na zamieszczone tam pytanie.
- Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń ze stron: 64 – 65.
- Dla uczniów zainteresowanych poszerzeniem wiadomości z tego tematu odsyłam na karty e-podręcznika.
https://epodreczniki.pl/a/monarchia-parlamentarna/DXEpshCzz
W przyszłym tygodniu prześlę kolejne polecenia do samodzielnego opracowania.
Życzę przyjemnej i efektywnej pracy!
Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego!
Pozdrawiam.
Leszek Owczarczyk
JĘZYK POLSKI
Drodzy Szóstoklasiści!
Na dzisiejszej lekcji języka polskiego powtórzycie wiadomości o rodzajach muzeów (podręcznik, s.158). Na pewno warto to zrobić, bo wielu z Was miało problem z poprawną odpowiedzią na ten temat na ostatnim sprawdzianie.
Proszę, abyście otworzyli podany link: https://epodreczniki.pl/b/ciekawe-muzea/PY8FIHIF0 i zapoznali się z tematem: Ciekawe muzea. Postępujcie zgodnie z podawanymi tam instrukcjami. Nie zapomnijcie o wykonaniu interaktywnego ćwiczenia multimedialnego!
Jestem bardzo ciekawa, jak tym razem Wam pójdzie? Życzę Wam samych 100% odpowiedzi i zachęcam do odbycia wirtualnego spaceru po wybranym muzeum.
Praca domowa
W jakim muzeum odbyłaś/eś wirtualny spacer? Napisz jego pełną nazwę, pamiętając przy tym, w jaki sposób zapisujemy nazwy instytucji.
Czekam na odpowiedzi w dzienniku elektronicznym (zakładka Wiadomości).
Anna Owczarczyk
INFORMATYKA (16.03)
Na dzisiejszej lekcji informatyki waszym zadaniem jest zapoznaie się z programem Logomocja, zrobicie to korzystając z podanych linków: https://www.youtube.com/watch?v=hrHc2_TwrQI,
https://www.youtube.com/watch?v=AM2Ks2uddI8 . Zapoznajcie się również z materiałem w podręczniku na str. 96-99.
Iwona Dymek
Religia
16.03 (poniedziałek)
Dzień dobry, proszę o przeczytanie tematu 41. Kultura i sztuka sposobem wyrażania wiary (str.142-144) i zrealizowanie tego tematu w ćwiczeniówce (str.48).
Iwona Kuźnia
Religia
18.03 (środa)
Witam serdecznie, przeczytajcie temat 42. Maryja w dziejach narodu polskiego (str.145-148). Następnie uzupełnijcie ten temat w ćwiczeniówce (str.49). W notatkach napiszcie znane Wam uroczystośći i święta poświęcone ku czci Matki Bożej. W okresie Wielkego Postu zachęcam Was również do obejrzenia rekolekcji prowadzonych przez o. Adama Szustaka.
Iwona Kuźnia
Religia
23.03 (poniedziałek)
Dzień dobry, w tym tygoniu nie będę zadawać Wam prac pisemnych. Proszę tylko o powtórzenie wiadomośći z ostatniego działu. Pozdrawiam.
Iwona Kuźnia
24.03.2020r.
język angielski
Znacie już czasownik must, mustn’t. Dziś wysyłam Wam link do strony, na której prezentowany jest czasownik should- powinieneś. https://www.youtube.com/watch?v=Hn_fIrM9JYk
https://www.youtube.com/watch?v=OxO7YB-lNS0
Drugi link dotyczy tego samego, ale proszę obejrzeć do 2 minuty. Sami zdecydujecie, który Wam bardziej odpowiada.
Po obejrzeniu filmików, sami stwierdzicie, że użycie should jest naprawdę proste. W ramach utrwalenia proszę zrobić ćw. 2 i 3 ze str. 68 i z zeszytu ćwiczeń zadanie 4 i 5 str. 29. Do 29.03.2020r. napiszecie mi na librusie parę rad, co robić, żeby schudnąć i mieć lepszą kondycję, używając should, shouldn’t. Powodzenia!