- Z historii Galerii Na piętrze
- listopad 2023 - Hanna Grodzka-Nowak - Ilustracje
- grudzień 2018 - Luiza Wemberger
- luty 2018 - Wystawa prac dzieci
- grudzień 2017 - Wisła w ilustracjach
- listopad 2017 - Chrzest Polski w ilustracjach
- marzec 2017 - Jacek Matlakowski
- luty 2017 - Wszystkie ręce na scenę...
- luty 2017 - Wystawa prac dzieci
- listopad 2016 - Józef Wilkoń
- styczeń 2016 - Na falach wyobraźni
- październik 2015 - Jolanta Marcolla
- czerwiec 2015 - Artur Gołębiowski
- kwiecień 2015 - Wanda i Bogusław Orlińscy
- marzec 2015 - Krystyna Michałowska, Aleksandra Kucharska-Cybuch
- luty 2015 - Wystawa prac dzieci
- październik 2014 - Tam za dworem, za jeziorem...
- styczeń 2014 - Wystawa prac dzieci
- wrzesień 2013 - O Krasnoludkach i o sierotce Marysi
- listopad 2012 - Pieśń ujdzie cało
- październik 2012 - Zdzisław Witwicki
- wrzesień 2012 - Korczak i jego dzieło
- czerwiec 2012 - Józef Wilkoń
październik 2012 - Zdzisław Witwicki
12 października 2012 roku w Galerii „Na piętrze” w Publicznej Szkole Podstawowej w Rozniszewie odbył się wernisaż retrospektywnej wystawy ilustracji wybitnego artysty, nestora polskich ilustratorów Zdzisława Witwickiego.
Zdzisław Witwicki to osobowość nietuzinkowa - współtwórca znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji", laureat wielu nagród i wyróżnień. Ten wybitny malarz i rysownik w dzieciństwie sam ilustrował swoje lektury szkolne, aby je nieco urozmaicić. Po wojnie został redaktorem artystycznym w Instytucie Wydawniczym Nasza Księgarnia. Największą sławę zyskał jako twórca graficznych wizerunków krasnala Hałabały i wróbelka Elemelka.
Zilustrował ponad siedemdziesiąt książek, w tym m.in. „Malowany ul” Adama Bahdaja, „Pajacyka Faramuszkę” Guglielma Zucconiego, „O wróbelku Elemelku”, „Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele”, „Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka” Hanny Łochockiej, „Pimsa, którego nie ma” Joanny Papuzińskiej, „Z przygód krasnala Hałabały” Janiny Krzemienieckiej, „Zimę z białym niedźwiedziem” Heleny Bechlerowej, „Krasnalka Gapcia” Wiery Badalskiej czy „Apolejkę i jej osiołka” Marii Krüger. Jest również autorem ilustracji do dzieł klasyków polskiej literatury: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Jana Kochanowskiego, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Leśmiana. Wykonał ponadto kilkaset ilustracji do czasopism dla dzieci i młodzieży, kalendarzy. Projektował obwoluty płyt, okolicznościowe pocztówki i plansze dla przedszkoli. Ma na koncie ponad dwieście pięćdziesiąt wystaw krajowych i zagranicznych (m.in. w Bolonii, Pradze, Bratysławie oraz Londynie), a za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody. Laureat Medalu Polskiej Sekcji IBBY (2001) oraz Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2010).
Artysta nadal pracuje twórczo, a jego ilustracje niezmiennie zyskują uznanie krytyków i środowiska ilustratorów oraz budzą zainteresowanie odbiorców. Podczas wernisażu długo i ciekawie opowiadał o sobie i o swojej pracy. Dzieci słuchały go z ogromnym zainteresowaniem. Nie co dzień można się dowiedzieć jak powstała postać bohatera bajki czy opowiadania, dlaczego Hałabała był ubrany tak, a nie inaczej i jakie kolory są ulubionymi kolorami pana Zdzisława.
Był to jubileuszowy, czterdziesty już wernisaż w naszej Galerii „Na piętrze”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło tych, którzy już w naszej szkole prezentowali swoje prace. Były znakomite ilustratorki książek dla dzieci: Maria Ekier, Anna Wielbut i Dorota Łoskot-Cichocka oraz siostra Natanaela (Wiesława Błażejczyk), pan Mateusz Dąbrowski z warszawskiej ASP, pani Anna Batte. Nie zabrakło też największych przyjaciół galerii pana Kazimierza Królika i pana Jacka Matlakowskiego.