Informacje i ogłoszenia

Klauzula informacyjna dla rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Rozniszewie (RODO)

Zamieszczamy informacje dotyczące rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Prosimy o zapoznanie się z dokumentem - Klauzula_informacyjna_dla_rodzicow.pdf .

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opekunów uczniów

Zamieszczamy list Minister Edukacji Narodowej wystosowany do rodziców i opiekunów uczniów przed inauguracją nowego roku szkolnego 2018/2019;

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_i_Opiekunow_Uczniow__2018.08.29.pdf

Zasady korzystania przez dzieci z nieodpłatnych posiłków w szkole

Zamieszczamy pismo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Magnuszewie

PSP_ROZNISZEW_cz-1.pdfPSP_ROZNISZEW_cz-2.pdf .

Poradnik Rady Rodziców - kompetencje i zasady działania

Wszystkich rodziców naszych uczniów zapraszamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania w szkole Rady Rodziców. Wkrótce wydory do tego szkolnego gremium.

Poradnik_Rady_Rodzicow._Kompetencje_i_zasady_dzialania.pdf

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Warce

W budynku Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Warszawska 45) uruchomiona została Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Animus”. Poradnia kieruje swoją ofertę do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Specjaliści poradni wykonują wielozakresową diagnozę dzieci i młodzieży. Zajmują się przyczynami trudności szkolnych (np. dysleksja, dysgrafia), trudnościami emocjonalnymi i rówieśniczymi, a także oceną rozwoju dziecka.

Klienci poradni mogą liczyć na wsparcie i pomoc w napotykanych trudnościach. Prowadzona jest terapia pedagogiczna (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapia ręki, zajęcia wyrównawcze, usprawnianie techniki czytania i pisania, trening ortograficzny), ale także inne formy pomocy grupowej: socjoterapia, trening umiejętności społecznych, artterapia, warsztaty plastyczne oraz indywidualne wsparcie psychologiczne. Poradnia oferuje również konsultacje dla rodziców dotyczące problemów wychowawczych.

Poradnia ma uprawnienia oświatowe, dzięki czemu jej opinie są honorowane w placówkach oświatowych.

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m. in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Adresatami tej wyjątkowo ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem zaś jest przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej.

Z Informatorem można zapoznać się tutaj -

Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia__1_.pdf